Пастила – це натуральний безглютеновий десерт, популярність якого щороку зростає. Відтак, все більшу і більшу кількість людей, включаючи, домогосподинь, мам у декреті, підприємців, власників ресторанів чи кафе та багатьох інших людей цікавить технологія виготовлення пастили.
Тож, якщо і ви шукаєте, як зробити пастилу, ви знаходитеся за адресою! Ми, Академія сушіння, є ресурсом, який навчає всіх бажаючих приготуванню пастили в домашніх умовах. Залишайтеся з нами і ми розповімо вам всі секрети технології виготовлення цього натурального десерту!
Про види пастили
Існує 2 основні види пастили, зокрема, класична пастила та заварна пастила (або белевська). Найбільш популярною в Україні на сьогодні є саме класична пастила. Вона є тонкою, водночас дуже м’якою та гнучкою, якщо готується правильно із знанням справи. Таку пастилу обожнюють як діти, так і дорослі.
Технологія приготування пастили
Технологія виготовлення пастили полягає у приготуванні пюре з фруктів або овочів, а також його сушінні до досягнення потрібної консистенції. Сушіння пастили відбується із використанням спеціального апарату для сушіння – дегідратора (або простіше – електросушарки). Багато початківців намагаються використовувати духовку для приготування пастили, однак вона не є найкращим варіантом. Пастила приготована у духовці виходить твердою та негнучкою. Також такий спосіб приготування пастили не є безпечним, оскільки сушіння пастили займає до 12 годин, а залишати духовку без нагляду протягом такого часу не є гарним рішенням.
Цікавитеся сушінням продуктів харчування? Долучайтеся до нашого телеграм каналу та чату майстрів-пастильє у телеграмі, де ми обмінюємося досвідом та ділимося найкращими порадами!
Рецепти пастили
Більшість смаків пастили готуються на основі яблучного пюре. Воно слугує основою для пастили через наявність великої кількості пектину у складі яблук, а це у свою чергу забезпечує гнучкість та цільність пастили. Також яблуко за своїм смаком ідеально сумісне з іншими ягодами та фруктами, що робить пастилу десертом з ідеальним збалансованим смаком.
Якщо ви готуєте пастилу вперше, спробуйте приготувати яблучну пастилу, її вважають класичним видом пастили, а також можна приготувати ягідну пастилу, наприклад, малинову чи полуничну.
Важливо пам’ятати, що правильний рецепт пастили є повністю натуральним. Він не має включати додавання цукру або інших загущувачів (зокрема, агар-агару). Пастила на невеликих домашніх виробництвах чи у невеликих цехах готується виключно із фруктів або овочів. Виключенням є лише йогуртова пастила.
Секрети приготування пастили
1. Для того, щоб пастила вийшла смачною і корисною, важливо обирати свіжі та дозрілі фрукти або овочі. Вони мають бути відібрані з особливою увагою, оскільки смак пастили залежить від якості сировини.
2. Експериментуйте! Приготування пастили в домашніх умовах або на невеликих виробництвах – це захоплюючий і креативний процес.
3. Долучайтеся до нашого безкоштовного телеграм-каналу майстрів пастильє, де ми розповідаємо всі секрети як приготувати пастилу смачною та корисною!
Нехай пастила стане вашим улюбленим десертом, який ви будете готувати з любов’ю та ділитися з родиною та друзями. Смачного!
Ваша Академія Сушіння
Більше статей з цієї категорії
Як активувати горіхи із використанням сушарки?
Активовані горіхи — це не лише смачний, але і дуже корисний продукт. Їх цінують за багатий склад поживних речовин і легкість засвоєння. Активовані горіхи простіше засвоюються організмом, адже процес активації видаляє природні інгібітори фітинову...
Що таке активовані горіхи та чи варті вони уваги?
Активація горіхів набуває дедалі більшої популярності серед тих, хто прагне додати до раціону корисні продукти з високою поживною цінністю. Завдяки спеціальній обробці, вони забезпечують організм необхідними мінералами та стають легшими для...
Що таке муфтики та як їх готують?
Віднедавна муфтова пастила, або, як її ще називають, муфтики, швидко завойовує популярність серед шанувальників корисних десертів і натуральних продуктів. Однак для багатьох цей новий вид солодощів досі залишається загадкою. У цій статті ми...