Відберіть чаcник без ознак псування, очистіть його від лушпиння та ретельно промийте.
Після промивання часник слід обсушити. Головна мета - видалити надлишкову вологу, оскільки вона може ускладнити процес сушіння.
Далі потрібно нарізати часник тонкими слайсами, аби після сушіння він був готовим до використання у якості спеції без додаткового подрібнення.
Сушіння в дегідраторі
Покладіть сітки для сушіння на піддони вашої елекросушки. Якщо ви не маєте сіток - використовуйте пергаментний папір. Це запобігає потраплянню часнику під час сушіння в моторний відділ сушарки.
Розташуйте ваш нарізаний часник на сітках сушарки, розклавши його в один нетовстий шар. Пам`ятайте, що ви можете сушити одночасно різні овочі, їх смаки та аромати не будуть змішані.
Встановіть температуру сушіння на рівні 50 градусів Цельсія і включіть її на 8-10 години до повного висушення часника.
Перевірка готовності
Перевірте готовність вашого сушеного часника. Він не має бути вологим та гнучким. За необхідності продовжіть сушіння на 1-2 години.
Після сушіння ваш часник має бути сухим та крихким. Він може зберігатися в сухому місці в контейнері з герметичною кришкою при кімнатній температурі до 8-9 місяців. У вакуумі та прохолодному місці можливе зберігання і до 10-12 місяців.
Примітки
За бажанням ви можете подрібнити ваш сушений часник слайсами у сушарці для отримання часникового порошку.