Оберіть свіжі та солодкі сливи. Якість слив має велике значення для отримання смачних сушених слив. Використовуйте лише свіжі, цілі фрукти без ознак пошкоджень або псувань.
Перед сушінням сливи слід ретельно промити та обсушити їх. Головна мета - видалити надлишкову вологу, оскільки вона може ускладнити процес сушіння.
Далі потрібно вийняти кісточки з ваших слив та обрати спосіб сушіння ваших слив: половинками або четвертинками. Найчастіше сливи сушать половинками.
Якщо ж ви сушите дуже крупні круглі сливи, як на фото, їх також можливо нарізати на слайси по 0.5 см.
Сушіння в дегідраторі
Покладіть сітки для сушіння на піддони вашого дегідратора.
Розташуйте ваші сливи на сітках сушарки, розклавши їх в один шар.
Встановіть температуру сушарки на 45-50 градусів Цельсія і включіть її на 16-20 годин для отримання в'ялених слив та на 18-24 годин для отримання сушених слив.
Перевірка готовності
Перевірте ваші сливи. Найкраще оцінювати ступінь готовності ваших в'ялених чи сушених слив на око, адже на фактичний час сушіння впливає багато факторів, зокрема кількість піддонів, температура та вологість повітря у приміщенні.
Після ваші сушінння сливи можуть зберігатися в сухому місці в контейнері з герметичною кришкою при кімнатній температурі до 5-6 місяців. У вакуумі та прохолодному місці можливе зберігання і до 10-12 місяців.
Ключове слово Сушені сливи, Як сушити сливи, Як сушити сливи в сушарці