Повернутися назад
Сушена черешня на тарілці, отримана завдяки правильному сушінню в сушарці

Сушені черешні в сушарці

Вікторія з Академії Сушіння
Сушена черешня - дуже смачний десерт для любителів ягід та натуральних смаколиків! За нашою інструкцією сушена черешня в сушарці виготовляється без додавання жодних цукрів чи консервантів.
Час підготовки 1 година
Час сушіння (орієнтовно) 16 години
Загальний час 15 години
Страва Десерт, Перекус
Кухня Світова
Порції 5
Калорії 80 ккал

Обладнання

  • Дегідратор

Інгредієнти
  

  • Черешня

Інструкція
 

Підготовка черешні

  • Оберіть дозрілі, свіжі та солодкі черешні. Якість черешні має велике значення для отримання якісних сушених ягід. Використовуйте лише свіжі, цілі ягоди без ознак пошкоджень або псувань.
    Свіжа соковита черешня - запорука ідельних сушених черешень
  • Перш за все, перед сушінням черешню слід ретельно промити. Занурте ягоди в холодну воду та злегка перемішайте, щоб видалити будь-які залишки пилу. Потім промийте черешню під проточною водою, щоб усі забруднення були повністю видалені.
    Після промивання черешню слід обсушити. Для цього найкраще використовувати паперові рушники або м'яку кухонну серветку. Головна мета - видалити надлишкову вологу, оскільки вона може ускладнити процес сушіння.
  • Далі потрібно вийняти кісточки з ваших черешень. Для цього розріжте кожну ягоду навпіл та вийміть кісточку. Ви також можете виймати кісточки і за допомогою спеціального пристрою для виймання кісточок та залишати ягоди цілими для сушіння.

Сушіння в дегідраторі

  • Покладіть сітки для сушіння на піддони вашого дегідратора.
  • Розташуйте ваші половинки черешні на сітках сушарки, розклавши її рівномірно. Якою стороною розкладати ягоди на сітку сушарки - вибор за вами. Це не впливає на якість готових сушених черешень. Однак, за нашим досвідом, ягоди краще викладати шкіркою вниз, а розрізом ягоди до верху, адже так готові ягоди швидше висихатимуть та менше прилипатимуть до сітки.
    Соковиті половинки черешні без кісточок розташовані на сітці дегідратора для подальшого сушіння. Метод сушіння черешень в сушарці дозволяє зберегти її природний смак, аромат та корисні властивості.
  • Встановіть температуру сушарки на 45 градусів Цельсія і включіть її на 16-22 години до повного висушення черешні.
    Готова сушена черешня на сітці сушарки

Зберігання і споживання

  • Після сушінння черешні мають нагадувати ізюм за структурою, тобто вони не мають бути пересушеними та твердими. Вони можуть зберігатися в сухому місці в контейнері з герметичною кришкою при кімнатній температурі до 5-6 місяців. У вакуумі та прохолодному місці можливе зберігання і до 10-12 місяців.
    Висушена в сушарці черешня в банці під вакуумною кришкою для подальшого зберігання

Примітки

Вибір температури та часу сушіння у конкретно вашому випадку залежить від багатьох факторів: кількості піддонів, які сушаться одночасно, температури та вологості повітря у приміщенні, де стоять ваші сушарки, ягід, які ви сушите (цілі чи половинки, великі чи дрібні ягоди) тощо. В будь-якому випадку ми рекомендуємо сушіння за максимально низьких температур - 45 градусів Цельсія, аби ваші ягоди зберегли всі поживні речовини та не потемніли у процесі сушіння. Однак, якщо ви виробляєте сушені ягоди у промислових масштабах із одночасним сушінням багатьох піддонів (15-20) - ви можете збільшити температуру сушіння до 55 градусів, аби сушіння ягід не затягнулося на більше 20 годин та ваші ягоди, врешті, не зіпсувалися. Час сушіння варіюється у проміжку 14-24 години.
Ключове слово Сушена черешня, Сушені черешні, Черешня в сушарці, Як сушити черешню