Рецепт пастили для приготування у домашніх умовах із використанням сушарки за правильної перевіреної технології - без додавання жодних цукрів та консервантів.
Почніть з відбору яблук, що є основою для майже всіх смаків пастили. Використовуйте свіжі та дозрілі яблука без ознак псування.
Оберіть інші ягоди чи фрукти, які ви бажаєте додати до пастили. Це можуть бути полуниця, банани, сливи, абрикоси, груші, будь-які фрукти за вашим бажанням.
Підготовка фруктового пюре
Помийте ретельно яблука та видаліть серцевину. Далі яблука треба нарізати на частини та запікти їх у духовці, або протушкувати в кастрюлі до м'якого стану. Обидві опції підійдуть для подальшого виготовлення яблучного пюре. Ми віддаємо перевагу запіканню яблук при температурі 180℃ протягом 40 хвилин в духовці під фольгою з додаванням невеликої кількості води.
Поки готуються яблука, що є основою для пастили, потрібно підготувати інші ягоди чи фрукти вашого вибору. У даному рецепті ми використовуємо полуницю, тож особливої підготовки вона не вимагає. Промийте її ретельно, видаліть зелені плодоніжки та просушіть її, аби не залишалося багато зайвої рідини.
Зробіть пюре з ваших запечених чи тушкованих яблук та інших обраних фруктів. Для розрахунку кількості необхідного пюре на один лист дегідратора рекомендуємо покладатися на його обсяг для конкретно вашого дегідратора, специфіки фрукту чи ягоди, а також особистих смаків.Наприклад, на один лист популярного дегідратора Ezidri Ultra FD1000 рекомендуємо готувати близко 500-550 гр фруктового пюре (300 гр яблучного пюре, 250 гр ягідного пюре).
Процес сушіння
Підготуйте піддони свого дегідратора, перш ніж заливати пюре для пастили. Змастіть кожен піддон краплею олії без запаху. Це допоможе запобігти прилипанню пастили до поверхні піддону. Рекомендуємо використовувати кокосову олію або олію виноградних кісточок. Та не рекомендуємо використовувати звичайну соняшникову олію, оскільки з часом вона даватиме гіркий присмак.
Акуратно розлийте ваше пюре на підготовлені піддони дегідратора і рівномірно розподіліть його по поверхні. Якщо ви хочете додати до пастили інші інгредієнти, наприклад, волоські горіхи або насіння, то це можна зробити на цьому етапі. Присипте ними ваші листи з рівномірно розподіленим фруктовим пюре.
Встановіть температуру сушіння в вашому дегідраторі на рівні близько 45-50 градусів та час сушіння на рівні 12 годин.
Фасування та упаковка
Зніміть готову пастилу з піддонів і наріжте на кусочки зручного розміру. Рекомендується використовувати чисті продезинфіковані ножиці. Потім скрутіть кожен кусочок у зручну форму для зберігання і споживання. Зберігайте пастилу в сухому і прохолодному місці.
Ключове слово Виробництво пастили, Пастила в сушарці, Рецепти пастили, Як зробити пастилу